UA
RU
Вхід
Реєстрація

Крапельний полив

 
Крапельний полив

Крапельне зрошення  — один з методів поливу, в процесі якого подача води здійснюється дозатором-крапельницею безпосередньо в прикореневу зону рослини. При цьому вода подається унормовано малими дозами, що дозволяє отримати значну економію водних, трудо- і енергетичних ресурсів.

Також крапельне зрошення відкриває ряд перспективних можливостей перед своїми володарями:

 • можливість отримувати більш ранній урожай;
 • можливість запобігання ерозії грунту;
 • можливість зменшити рівень поширення хвороб і кількості бур'янів.
Трохи історії

Крапельний полив вперше почав широко використовуватися в Ізраїлі. 1950-х роках питання дефіциту води стояло перед його жителями надзвичайно гостро, що сподвигло науковців на проведення дослідів з впровадження системи крапельного зрошення.

Спочатку даний метод набув широкого поширення в тепличному виробництві, але вже незабаром став досить популярним і в використанні на відкритому грунті для вирощування овочів, фруктів і винограду.

Технологія і пристрій

Система крапельного зрошення може включати в себе наступні елементи:

 • вузол забору води;
 • вузол фільтрації;
 • вузол фертигації (фертигація — застосування добрив і протруювачів разом з поливною водою);
 • магістральний трубопровід;
 • розвідний трубопровід і краплинні лінії.

Але все ж основними складовими   системи крапельного поливу є джерело води, спеціальна крапельна трубка (стрічка), крапельниця і шланги, що транспортують воду. А вже додатковими елементами даної системи прийнято вважати заглушки, контролери, перехідники, трійники, датчики, крани і т.д.

Так крапельниці монтуються в шланги, які лежать на грядках поблизу рослин. Призначення крапельниць це полив кореневої системи рослин з чітко визначеною продуктивністю.

Крапельниці бувають двох видів:

 • компенсовані  - використовуються на складних рельєфах і при наявності великих коливань по висоті на ділянці. Дозволяють виробляти рівномірний полив при істотних перепадах тиску води в трубопроводі завдяки присутності силіконової діафрагми і компенсаційних каналів. Також використання даного виду крапельниць є доцільним для вирощування вибагливих рослин, які вимагають точного дозування поливу. Діапазон роботи – тиск від 1 до 4 Бар;
 • некомпенсовані – мають більш просту конструкцію, завдяки якій їх продуктивність залежить тільки від тиску води в системі, і це є їх незначним недоліком, який на довжині магістралі поливальних шлангів до декількох сотень метрів практично непомітний. Саме тому некомпенсовані крапельниці широко використовують на дачних ділянках.

Компенсовані крапельниці є більш дорогими, ніж некомпенсовані. Також неможливо застосування компенсованих крапельниць в разі відсутності водогону (використання резервуара з водою) через конструктивні особливості самої крапельниці.

Так само крапельниці класифікуються на:

 • цілісні і розбірні;
 • нерегульовані і регульовані (можна вручну змінювати витрати води);
 • кінцеві і прохідні (шланг розрізається і між двома його кінцями монтується крапельниця);
 • і т. д.
Термінологія

Крапельна трубка – це спеціальна трубка, яка здійснює крапельний полив дерев, крапельний полив винограду (городу), полив багаторічних насаджень, теплиць, клумб, декоративних рослин в ландшафті та інше.

Крапельна стрічка  - це спеціальний шланг-трубка, зазвичай діаметром 16 мм, що не має швів, виготовлений з ПНД з вбудованими крапельницями - емітерами або прорізаними лазером отворами в лабіринті для подачі води по всій довжині. Працюють такі стрічки в системах з відносно невеликим тиском, і при його стрибку можуть порватися.

Вимоги до рівня фільтрації води у крапельних стрічок вище, ніж у трубок і крапельниць, відповідно лабіринти вужчі і заростають швидше.

У промисловому рослинництві трубка спочатку планується для багаторічної роботи тривалістю до 7 років. Крапельна стрічка призначена для однорічної експлуатації.

Ціна на стрічку в кілька разів нижче, ніж на трубку з крапельницями.

Мікро крапельний полив - це система, яка безперечно є найбільш ефективною і надійною системою поливу при обслуговуванні будь-якої території, що потребує воду. Полив краплинний – система, яка дозволяє економити воду, час, сили та інші ресурси.

Основні види і особливості мікро крапельного автоматичного поливу:

 • Надземний мікро крапельний полив. Вода подається по спеціальних шлангах, які приєднуються до крапельниць, через які вода потрапляє безпосередньо в прикореневу зону рослин. Крім того вода може подаватися в крапельну стрічку.
 • Підземний мікро крапельний полив. Шланг для води з мембранними крапельницями,. який прокладається під землею. При цьому спеціальна конструкція даної системи запобігає забиванню шланга і крапельниць брудом.

Основні переваги мікро крапельного поливу:

 • ефективність – при правильному налаштуванні автоматичного обладнання, відбувається максимально ефективний полив;
 • рівномірність – розподіл води відбувається рівномірно завдяки спеціальним дощовикам, які подають воду до кореня рослини;
 • точність і безпека – вода подається безпосередньо до кореня, не потрапляючи на зелену частину рослин, що запобігає пошкодженню самої рослини;
 • економічність – так як система не розпилює воду, а подає безпосередньо до кореня, відбувається процес максимальної економії водних та інших ресурсів.

Невід'ємною частиною успішного процесу вирощування абсолютно будь-якої культури є правильне водопостачання потрібної Вам території, одним з варіантів якого може бути крапельний полив. Україна, сьогодні, займає лідируючі світові позиції в галузі землеробства, успішний розвиток, в якому неможливо без залучення сучасних і ефективних технологій. Саме тому ми рекомендуємо використовувати корисні інженерні рішення як при веденні великого і малого агробізнесу, так і в приватних цілях, наприклад при догляді за невеликою територією або двором.

Крапельний полив, ціна якого Вас приємно здивує і порадує, можна замовити звернувшись до наших фахівців.

Крапельний полив купити досить просто, але ось отримати хорошу консультацію при його виборі, а також якісний і грамотний монтаж – це вже справа професіоналів. Так компанія Healthy Plants – лідер з надання послуг в ландшафтній індустрії, є найкращою по підбору і втіленню в життя технологій, які на пряму пов'язані з водним балансом Вашої території. З цього саме наші фахівці точно знають, яка Вам потрібна система крапельного поливу. Купити дану систему і з'ясувати всі супутні її моменти, можна просто зателефонувавши до нас.

Наша фірма має свій інтернет-магазин крапельного поливу, звертатися в який можна 24 години на добу, не сумніваючись у тому, що наші колеги допоможуть і проконсультують Вас.

Крапельний полив

Про високий рівень професіоналізму наших фахівців свідчать приклади робіт, а також відгуки наших вдячних клієнтів, які можна побачити, зайшовши на нашу інтернет сторінку.

Геолокація наших об'єктів досить обширна - це Київ, Обухів, Васильків, Бровари, Вишневе, Конча-Заспа, Київська область (Біла Церква), Узин, Володарка, Тараща, Сквира, Рокитне та ін.

Наша фірма надає високоякісні послуги і враховує побажання всіх своїх клієнтів. Ми будемо надзвичайно вдячні, якщо ви залишите свої відгуки про нашу роботу на нашому інтернет сайті.

Ми любимо свою роботу і цінуємо кожного свого клієнта!

plant
 
 
Мены потрібна консультація:



Вхід на сайт:

Запам'ятати мене
Відновлення паролю:
Інструкції по відновленню паролю будуть відправлені на пошту вказану при реєстрації на сайті.
Реєстрація: