UA
RU
Вхід
Реєстрація

Жива огорожа

 
Жива огорожа

Жива огорожа - це сучасний, модний, надійний та функціональний захист абсолютно будь-якої ділянки, яка при грамотному догляді і добранні складових може служити своїм господарям десятиліття.

Найчастіше такі живі паркани створюють з кущів або дерев, а в деяких випадках і з трав'янистих рослин та ліан.

Вибір рослин залежить від того, який вигляд і функціональне призначення матиме огорожа.

Жива огорожа. Сфера застосування

  • позначення зовнішніх меж ділянки;
  • позначення внутрішніх меж ділянки, розподіл ділянки на сегменти;
  • обрамлення клумб, доріжок, газонів і міксбордерів (так звані живі бордюри).

Трохи історії

Живий зелений паркан, живопліт або зелена стіна - все це окремий параграф в історії ландшафтного дизайну. Точний час появи цього геніального винаходу так і не відомий історії, та й хто саме був творцем: людина або природа, - теж точно ніхто не знає. Відомим залишається лише той факт, що в Англії пасовища для випасу худоби і поля почали огороджувати саме такими насадженнями ще тисячу років тому.

За часів середньовіччя «зелена стіна» була житлом для птахів і диких тварин, рятувала врожай. Також була справжньою зеленою аптекою, повною цілющих трав, які здатні були вилікувати людину від багатьох хвороб.

В ту епоху люди дуже шанували «зелені стіни». Існувало повір’я, що в цих зелених заростях живуть феї, ельфи та інші духи, здатні захистити володіння своїх господарів від всіляких негараздів. Люди вірили і в те, що особливо густі рослини можуть відводити чари і змови від маєтку і проживаючих там людей.

Багаті землевласники навмисне насаджували на своїх власних широтах живі паркани - ремізи, які заселяли куріпками і фазанами, щоб в майбутньому розігрувати мисливські битви.

Всі ці історичні факти заворожують і подумки переносять нас в епоху минулих років, після чого неодмінно хочеться бачити таку чудо-огорожу і на своєму власному маєтку.

Жива огорожа 

Так посадка живоплоту може бути проведена з рослинності різноманітної щільності та висоти, тими, що зберігають листя тільки в теплу пору року, а також вічнозеленими екземплярами. Таким чагарникам можна надавати форму за допомогою стрижки, а можна дозволити їм зберігати свою природну форму.

Залежно від того, яку щільність огорожі Ви бажаєте побачити, рослинність можна садити в один, два, три ряди.

Якщо Ви поставили собі за мету отримати живу стіну, то рекомендується вибирати не один вид рослин, а відразу декілька. Тут варто врахувати той факт, що обрана рослинність повинна бути з приблизно однаковою швидкістю росту, стійкістю до заморозків, відповілати вимогам по догляду і повинна «любити» грунт приблизно одного типу. Така огорожа може вийти, наприклад, з різних видів смородини: альпійської, запашної, криваво-червоної.

Вічнозелені живоплоти

Дизайн живоплоту, який цілий рік буде тішити свого власника зеленим кольором - це досить цікаве питання, яке вимагає для свого рішення високого рівня професіоналізму. В даному випадку слід вибирати рослини, які володіють високою щільністю, будуть стійкі до заморозків і спеки, будуть легко переносити стрижку і матимуть досить повільний ріст пагонів, що допоможе довго підтримувати доглянутий вигляд чагарника. Таку огорожу можна створити, наприклад, з хвойників: ялівець, карликова сосна, туя, ялина і т.д. Також можна поєднати хвою і листяну рослинність, що лише прикрасить композицію.

Листяні чагарники для живої огорожі

Коли перед Вами став вибір листяних рослин для організації живоплоту, потрібно врахувати круглорічні погодні умови. Добре зупинити свій вибір на відносно невередливих рослинах, які будуть безболісно переносити стрижку і ростимуть щільною кроною. Принадність такої огорожі в тому, що навесні, влітку, восени і взимку Ваш паркан буде отримувати новий образ і барвисту гаму. Такий «зелений паркан» відмінно вийде з, наприклад, карагана, терну, жовтої акації, в'яза, аронії, верби, калини, барбарису, бруслини і т.д.

Огорожа в строгому стилі

Якщо ви хочете бачити у себе на території огорожу в строгому стилі, то Ви повинні вибрати рослини, пагони яких часто розгалужуються і мають дрібне листя, яке швидко відновлюється. Це створить ілюзію щільної живої стіни, бордюра, арки та інших бажаних конструкцій. Огорожам такого типу стрижка йде тільки на користь, з роками роблячи її крону щільнішою та густішо.ю. Такий «строгий паркан» добре вийде з, наприклад, смородини, барбарису, бирючини, глоду, туй і т.д.

Жива огорожа 

Зелена перешкода

Для того, щоб Ваша огорожа мала не тільки декоративне призначення, а й змогла захистити Вашу ділянку від небажаного проникнення ззовні, слід вибирати невибагливі рослини, які практично не потребують догляду і відмінно зимують. Також такий паркан зміцнюють другим ярусом, що зростає врівень, нижче або вище за висотою. Така перешкода чудово вийде з, наприклад, жимолості, бузини, глоду, барбарису, бузку, троянд, спіреї, хвойників тощо.

Інструкція по створенню живоплоту

Для початку створіть план живоплоту і вирішіть для себе, яке цільове призначення він буде мати. Виходячи з цього, Ви зможете вирахувати необхідну кількість чагарників. Далі прокладаємо траншеї для посадки. Потім беремося за процес посадки рослин.

Для того, щоб захистити зовнішні межі ділянки, вдало підійдуть живі стіни висотою приблизно 2 метри і вище. Для того, щоб захистити кордони всередині ділянки - клумби, доріжки, місця для паркування та інше, потрібні рослини висотою 50 см і до одного метра.

Щоб виконати таку посадку, де кущі будуть рости в один ряд, потрібно викопати траншею шириною 40-50 і глибиною 50-60 см по передбачуваній лінії росту майбутньої огорожі. Чим більше смуг рослин плануємо посадити, тим більше доведеться виконати земельних робіт

З кожною смугою траншея повинна стати на 30-40 см ширшою. Посадку здійснюють навесні, приблизно в квітні. Для такої затії годяться 3-річні саджанці хвої або листяні 2-річні рослини.

Живоплоти бордюри

Живий бордюр, огорожі (на ділянці, для клумби, уздовж доріжок) створюються з низькорослих рослин. Така огорожа не захистить ділянку від зацікавлених поглядів, а навпаки, приверне захоплені погляди до Вашої території.

Мініатюрні бордюри запросто допоможуть прикрасити сад, чітко окресливши доріжки, клумби і т.д.

Такі міні огорожі вийдуть як з тих рослин, що потребують підстригання (самшит, кизильник, смородина, туя західна і т.д.), так і з живності, яка може обійтися і без обрізки (троянда, кипарисовик, верес і т.д. ).

Жива огорожа швидкозростаюча багаторічна

Якщо перед Вами стоїть завдання швидко звести живу огорожу або бордюр, який прослужить вам багато років, то в даній ситуації потрібно чітко визначитися з вибором рослинності, її зовнішнім виглядом, функціональним призначенням. Для оформлення швидкозростаючих багаторічних огорож підійдуть барвінок, бересклет, бирючина, глід, ліани і т.д.

Визначитися з вибором і купити саджанці для живоплоту, можна звернувшись за допомогою до наших фахівців.

Компанія Healthy Plants - лідер в ландшафтної індустрії, є прогресивною організацією, яка активно розвивається і йде в ногу з часом, використовує в своєму побуті лише новітні технології. Наша цінова політика є більш ніж адекватною, а для постійних клієнтів у нас існує гарна схема знижок.

Обслуговування території, установка і запуск автополива, озеленення, висадка всіх видів саджанців, обрізка дерев і чагарників, стрижка і формування живоплотів та бордюрів, укладка газонів - всі послуги по догляду за газоном і садом - це саме ті професійні послуги, які надає наша фірма протягом довгих років.

У нашому арсеналі розкішні розсадники, які налічують величезний асортимент рослин, адаптованих під наші кліматичні умови. Ми роками дбайливо вирощуємо тисячі екземплярів, щоб з них Ви могли вибрати щось особливе і унікальне для себе. Ваша мрія - жива огорожа, купити садженці і замовити послугу з її оформлення, посадки та догляду можна у нас.

Жива огорожа на дачі (кипарисовик, клематис, ялівець, туя), живий бордюр у дворі (самшит, барвінок, лаванда), жива стіна, яка обрамляє зону паркування (хвойники і листяні кущі) - все це ми красиво і швидко впишемо в Ваш улюблений ландшафт, досить просто зателефонувати нам.

Жива огорожа

Ціна на наші послуги більш ніж адекватна, а їх висока якість - це наш імідж, про який ми заявляємо з високо піднятою головою.

Наші об'єкти - це наша гордість, зустріти їх можна в наступних містах: Київ, Обухів, Васильків, Бровари, Вишневе, Конча-Заспа, Київська область (Біла Церква), Узин, Володарка, Тараща, Сквира, Рокитне та ін.

Підтвердженням високого рівня нашого професіоналізму є приклади робіт і фото (відео) наших об'єктів, які можна побачити зайшовши на нашу інтернет сторінку. Ваші позитивні відгуки є найкращим стимулом на шляху до нашого самовдосконалення і найвищою мірою похвали.

Ми любимо свою роботу і цінуємо кожного свого клієнта!

plant
 
 
Мены потрібна консультація:Вхід на сайт:

Запам'ятати мене
Відновлення паролю:
Інструкції по відновленню паролю будуть відправлені на пошту вказану при реєстрації на сайті.
Реєстрація: